KAMUOYUNA DUYURU

 

SİLAHLI ÇETE, GASP, YAĞMA, İFTİRA, ÖLÜMLE TEHDİT VE SİLAHLI SALDIRI
Şirketimize, şirketimizin nakti ve gayrinakti varlıklarına ayrıca üretimi devam eden Evalpark Projemiz’e maalesef 22 Ağustos 2018 tarihinde Medet Anlı, Hasan Yılmaz, Adem Öğrenci ile  toprak maliki ve  vekili olduğunu söyleyen şahıslarla birlikte oluşturdukları silahlı gruplar tarafından el konulmuştur.  Bu el koyma neticesinde şirketimizin tüm müşteri evrakları, paraları, senet ve çekleri yağma edilmiş, muhasebesine zorla girilmiş, çelik kasaları kırılmış, satış ofisi alanları tahrip edilmiş, şirket sahibi ölümle tehdit edilerek projeden uzaklaştırılmıştır.   El koydukları ve yağma ettikleri şirket çek ve senetlerini sahte imzalarla piyasaya sürmüşlerdir.

Şirketimiz, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına (ölümle tehdit, hürriyeti tehdit, yağma) 2018/40475 soruşturma numarası ile şikayette bulunmuştur. Verilen dilekçede el konulan ve yağma edilen projemizin, müşterilere ait evraklarımızın, zimmetlerine geçirdikleri paralarımızın, çek ve senetlerimizin bu yağmacılardan alınarak şirketimize teslimi talep edilmiştir.

Şirketimizin ve projemizin yağmasından sonra 14.09.2018 tarihinde kurulan Hayatpark Gayrimenkul A.Ş. ortakları Medet Anlı, Hasan Yılmaz, Adem Öğrenci ve arsa sahibi vekilli adı altında hareket eden şahıslar tarafından sahte evraklarla İstanbul İli,  Esenyurt İlçesi 1455 ada 17 parselde (konut) projemizde mükerrer ruhsat düzenlemişlerdir. Sahte evraklarla Esenyurt Belediyesi’nde oluşturdukları bu mükerrer ruhsatla ortaya çıkardıkları 1080 tapuyu kendilerinin, akrabalarının ve yandaşlarının adına geçirmişlerdir. Ayrıca müşterilerden iftira, hile, yalan, tehdit, şantaj ile haksız paralar tahsil ederek hesaplarına geçirmişlerdir.  Almış oldukları ruhsatla ilgili T.C. İstanbul 10. İdare Mahkemesi’ne başvurulmuş ve neticesinde hukuksuzca elde edilen bu ruhsatlar Mahkeme kararı ile iptal edilmiştir.

Bu iptal sonrası şirketimizin eski muhasebe müdürlüğünü yapan Fatih Mehmet Can, 27 Eylül 2018 tarihinde azledilmiş (iptal olmuş) vekalet ile işgalci Atilla Ekşinozlugil, Medet Anlı ve Hayatpark sahipleri ile işbirliğine girerek 1455 ada 12 ve 17 parselde bulunan projemizin ve müşterilerin tüm haklarını Hayatpark sahiplerine verdiğine dair 30 Temmuz 2019 tarihinde noter huzurunda muvafakat vermiştir.  Resmi evrakta yapılan bu sahtekarlık T.C. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na 2019/34996 soruşturma numarası ile bildirilmiştir.

Medet Anlı;  Erol Hançer tarafından çağırıldığını ve organize edildiğini,  Erol Hançer’in emlakçısı olduğunu, ortağının Atilla Ekşinozlugil ve Ali Osman Burulluoğlu olduğunu yayınladığı ses kayıtlarında mevcuttur.  

Medet Anlı; bir kadın olmam hasebiyle tüm mal ve mülklerime, şirketime el konulmasının normal olduğunu, evimde oturup dul maaşı almam gerektiğini aksi takdirde öldürüleceğimi çekinmeden yayınlayarak beni tehdit etmiştir. Bu tehditle kalmamış telefonda ağır hakaretlerde bulunmuştur. Şahsımı hedef göstererek; “…Seni biri gelir balkondan atar”  sözleri alçakça ve kalleşçe yaptığı bir tehdittir.  Bu ifadeleri yetkililere teslim edilmiştir. Bu tehditlerini sadece bana değil benimle beraber mağdur edilen Aydın Arvas’a ve Arvasi ailesine ve avukatlarıma karşı da yapmaktadır. Benim ve Aydın Arvas’ın resimleri üzerine çarpı işareti koyarak hedef göstermiştir.

Bu yağmacılara karşı kazanılan davaların hemen akabinde Avukatımıza 04.10.2019 tarihinde silahlı saldırı düzenlenmiş, ağır yaralı olarak suikastten kurtulan avukatımız tedavi altına alınmıştır. İş bu suikastı düzenleyen iki tetikçinin ve azmettirenlerin en kısa zamanda hukuk karşısında hesap verecekleri inancımız tamdır.

Kasten ve bilerek itibarsızlaştırmaya yönelik her türlü alçakça iftiraları şirketime ve şahsıma, aileme,  Aydın Arvas ve ailesine karşı yapmakta ve yayınlamaktadırlar. Bu iftiraları, yaptıkları yağma, silahlı tehdit, gasp ve hırsızlıklarını örtbas etmek içindir. 

Eval İnşaat’ın ve müşterilerinin mallarını işgal ve yağma ile yetinmeyen bu kişiler şimdi de Beylikdüzü/Yakuplu’da oluşturdukları çetelerle daha önce de olduğu gibi şimdi de canımıza kast niyeti ile sokaklarda milleti para ile organize ederek şirketimize göndermektedirler. Bu hususta yine Adli Makamlar nezdinde gereken girişimlerde bulunduğumuzu kamuoyuna bildirmek isteriz.

Seyfettin Tokdemir ve Ahmet Tokdemir‘inde iş bu yağmacılarla birlikte hareket ederek şirketimize ait varlıklarına el koyduğu ve bunlarla birlikte organize olduğu maalesef süreç içerisinde görülmüştür.

Evalpark projemizin 22.08.2018 tarihinden bu yana halen işgal altında olduğunu, müşterilerimizin bu hukuk tanımaz yağmacı kişilerin iftira ve yalanlarına itibar etmemelerini, projemizin tarafımıza tesliminden sonra tüm mağduriyetlerin giderilmesi konusunda üstümüze düşen her türlü görevi ifa edeceğimizi son e-mail duyurumuzda belirttiğimiz gibi tekrar ederiz.
Bu yağmacılara karşı hukuki mücadelemiz sürmekte olup, hukuk çerçevesi içerisinde hakkımızı ve müşterilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağımızı bildirir,  bir an önce bu mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerin harekete geçerek projemizin ve şirketimizin varlıklarının tarafımıza iadesini talep ederiz.

Kamuoyuna Saygı ile duyururuz.         


Not: Diğer kamuoyu duyurularımıza resmi Eval İnşaat instagram https://www.instagram.com/evalinsaat/?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz

Eval İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.